niedziela, 1 września 2013

W poszukiwaniu wymarzonego mieszkania: Olimpia Port

O naszych poszukiwaniach mieszkania pisałam już tu i tutaj. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać kolejną opcję - coś zupełnie innego ;) Jest to osiedle wrocławskiego Archicomu, a właściwie cała powstająca na Swojczycach nowa dzielnica.
Osiedle jest położone na Odrą, a dokładnie nad Kanałem Żeglugowym. Deweloper tworzy tam małe, samowystarczalne miasteczko dla kilku tysięcy rodzin. Zadbał nawet o zmianę nazw ulic (niezbyt atrakcyjne Cementowa i Betonowa) na Krzysztofa Kolumba, Marco Polo i Magellana. Nad rzeką powstanie przystań oraz promenada.
Do dyspozycji mieszkańców będą place zabaw, osiedlowy klub fitness, ścieżki rowerowe i mnóstwo terenów zielonych dookoła. W pobliżu znajduje się wiele wrocławskich atrakcji: Hala Stulecia, Park Szczytnicki, Zoo czy Plac Grunwaldzki. Na potrzeby osiedla powstał nowoczesny, kompleksowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zabudowa będzie dość kameralna, w większości 3-piętrowa. Na terenie osiedla przewidziano mini-parki, place, skwery i pasy zieleni z alejkami. Zadbano również o potrzeby mieszkańców: wzdłuż głównych ulic powstaną ciągi handlowe ze sklepami i usługami. Nad rzeką powstaną kawiarnie i restauracje.
Ale wystarczy już wizualizacji. Osiedle już powstaje i w pierwszych etapach zamieszkali pierwsi mieszkańcy.
Jak widać budynki są głównie 3-piętrowe.
Powstały również place zabaw dla najmłodszych.
Tak wyglądają tereny wokół pierwszego etapu osiedla.
Przestrzenie wspólne są wykończone z dużą dbałością o detale.
Na zdjęciu powyżej wydać już budynki 5-piętrowe. We wszystkich budynkach są parkingi podziemne oraz sporo miejsc dla samochodów gości na zewnątrz.
W tej inwestycji spodobały mi się 2 mieszkania, pierwsze jest o wiele droższe niż prezentowane wcześniej mieszkania na Maślicach i jest to górna granica naszych możliwości. Ma powierzchnię 59,6 m2 i trzy pokoje.
Natomiast drugie mieszkanie jest trochę tańsze, ma mniejszy metraż (54,1m2).

Jednak wolę mieszkania mające okna po jednej stronie, nie podobają mi się takie "na przestrzał" - zwykle mają mniejsze okna.
Więcej informacji możecie znaleźć na stronie Archicomu: http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/opis-inwestycji/olimpia-port. Zdjęcia pochodzą właśnie ze strony dewelopera.

Które mieszkanie byście wybrali? :)

2 komentarze:

  1. Ja wolę mieszkania z oknami po obu stronach.Ale osiedle fajne, szczególnie podoba mi się ta rzeczka i porcik

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No właśnie muszę to jeszcze przemyśleć, bo zaczyna podobać mi się idea podziału mieszkania na część dzienną (salon+kuchnia) i nocną (sypialnie). A ilość okien jakby podobna ;) tylko światła może być mniej - w tym drugim mieszkaniu sypialnie są od strony północnej.

      Usuń