środa, 11 września 2013

Przedpokój - wizytówka każdego mieszkania

Nie wiem czemu, ale często traktujemy nasze przedpokoje po macoszemu. Stają się one składowiskiem przedmiotów, które nie wiemy gdzie upchnąć. Na wieszakach wisi tyle kurtek, że nie da się już powiesić kolejnej, a na podłodze walają się buty w o wiele za dużej ilości. Przedpokoje zwykle są małe, ciemne i przygnębiające. Jeśli dodamy do tej atmosfery bałagan, o którym wspomniałam wcześniej, mamy przepis na odstraszające wnętrze. A przecież mogłoby być tak:
Wystarczy trochę chęci, generalne porządki, dobre oświetlenie i jasne kolory :) Tak, wiem, nie każdy ma przedpokój tej wielkości... Tym bardziej należy mu się porządek i zadbanie o estetykę (skoro jest mały, to po co go zagracać? :P). Na zdjęciach widać ten sam przedpokój z roślinną tapetą w dwóch aranżacjach - która bardziej Wam się podoba?
Miłe akcenty w postaci kwiatów czy zielonych roślin pięknie ożywią wnętrze :) i przywitają gości.
Ciasne pomieszczenie świetnie ożywi zabawna tapeta :) Ponieważ przedpokoje na ogół są małe, mają dużo drzwi i przejść, można zaszaleć i położyć ją na wszystkich ścianach (mniejsza powierzchnia = niższe koszty, a tapeta nie przytłacza, tak jak w dużym pokoju na wszystkich ścianach).
Znów dwa razy to samo wnętrze: zdaje się, że chronologicznie najpierw była niebiesko-beżowa tapeta w kwiaty, a później czarno-białe słoniki ;) Co sądzicie? Słoniki skradły moje serce :D
Czarna farba tablicowa idealnie sprawdza się w przedpokoju: do pozostawiania wiadomości dla domowników, zapisywania list zakupów czy po prostu na śmieszne rysunki i artystyczne "wyżycie" się (dzieci są w tym ostatnim mistrzami ;)). Pomalowanie w ten sposób wewnętrznej strony drzwi do mieszkania jest genialnym w swej prostocie pomysłem ;) I kolejny raz piękna, graficzna tapeta!
Ściana wokół drzwi zewnętrznych pomalowana farbą tablicową też jest niezwykle praktyczna.
Czasem nawet sam porządek, pomysłowo umieszczone haczyki (parasolka!), dobre oświetlenie i biel potrafią zdziałać cuda! :D

Piękne kryształowe oświetlenie wprowadza dużo elegancji do tego przedpokoju. A lustro ma bardzo pomysłową półeczkę :) 
Czujecie się zainspirowani do porządków? :)

4 komentarze:

 1. Muszę przemyśleć kwestię malowania drzwi farbą tablicową :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą. Przedpokój to wizytówka domu, często zaniedybwana...

  OdpowiedzUsuń
 3. Również się zgadzam. Lubię minimalistyczne wnętrza, klika z projektów przypadło mi do gustu :)

  Pozdrawiam i czekam na więcej...:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prześliczne wnętrza.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń