poniedziałek, 30 września 2013

Update #5

Dzisiaj ukończony został projekt zmian w naszym mieszkaniu. Projektantka po konsultacji z nami (czy wszystko się zgadza) wysłała go do akceptacji i wyceny przez wykonawcę. Ostatecznie nasze mieszkanie wyglądać będzie tak:
Natomiast wcześniej miało wyglądać tak:
Zastanawialiśmy się jeszcze nad przesunięciem wnęki w przedpokoju, aby zwiększyć powierzchnię sypialni. Jednak ostatecznie stanęło na tym, że nic nie zmieniamy - nie chciałam, aby szafa w przedpokoju była płytsza, ani aby wystawała poza wnękę.
Zastanawiamy się również nad sensem robienia stryszku - miał on powstać nad łazienką i częścią przedpokoju:
Jest to bardzo duża powierzchnia - może lepiej byłoby ją wykorzystać na antresolę? Na rzucie zaznaczyłam ewentualne miejsce drabinki lub wąskich schodów prowadzących na strych czy antresolę. Dodatkowym plusem antresoli byłoby dobre nasłonecznienie jej - ten czerwony prostokąt koło kanapy to okno dachowe :) Dzięki otwarciu salonu i kuchni na przedpokój do antresoli docierałoby dużo światła. Jednocześnie w części nad wejściem do mieszkania jest dużo wnęk i miejsca do przechowywania. Mieszkanie w najwyższych punktach ma 3,95 m. Przy obniżeniu sufitu w łazience do 2,2 m zyskamy całkiem wysoką antresolę.

Co o tym myślicie? :)

6 komentarzy:

 1. Antresola - kolejna rzecz, którą bardzo chciałabym mieć w swoim mieszkaniu, więc uważam, że to super pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Antresola jest świetnym pomysłem na wykorzystanie powierzchni

  OdpowiedzUsuń
 3. Całość wygląda obiecująco...jestem bardzo ciekawa efektu końcowego;) Antresola jak najbardziej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem ciekawa jaki będzie efekt końcowy ;) Choć narazie zapowiada się, że na początku będzie bardzo minimalistycznie - wykończenie takiego mieszkania to duży koszt, a my stety-niestety nie mamy żadnych mebli ani zbyt dużo sprzętów domowych. Ale po trochu damy radę ;) Pozdrawiam :*

   Usuń
 4. Zaglądam do Ciebie codziennie, bardzo lubię. Dobrze ,że zmieniłaś układ sypialni,dzieki temu można dać śliczny zagłówek który będzie ozdobą już od wejścia zauważony. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :* jeszcze dzisiaj będzie post właśnie o zagłówkach ;) Pozdrawiam serdecznie :*

   Usuń