sobota, 10 sierpnia 2013

Początek, czyli od czegoś trzeba zacząć

Cześć :) Przed nami bardzo ważna przygoda, pierwsze poważne wyzwanie - urządzenie własnego, pierwszego mieszkania! Ba! Najpierw trzeba je znaleźć. Zdecydować gdzie, jakie, co jest dla Nas najważniejsze. Postanowiłam założyć bloga, aby w jednym miejscu móc zbierać inspiracje, niezbędne informacje, prowadzić coś w rodzaju dziennika z tego jakże przyjemnego czasu w życiu. Żeby po miesiącach czy latach móc sobie przypomnieć, jak to było i powspominać te wszystkie przygody - problemy i radości.
Mieszkamy we Wrocławiu, i tutaj będziemy szukać naszego gniazdka. Mamy po 25 lat, jesteśmy razem od 2007 roku. Marzy mi się mieszkanie 3-pokojowe, około 60-metrowe, z balkonem, a najlepiej tarasem lub ogródkiem. Zależy mi żeby było przestronne i jasne, z dużą ilością okien i przyjemnym widokiem (najlepiej na zieleń). W spokojnym miejscu, ale z dobrym dojazdem do centrum, na przykład na wrocławskich Maślicach. Moja Miłość - Michał nie jest do końca przekonany co do mieszkania 3-pokojowego, wolałby narazie 2-pokojowe, ale duże, aby móc w przyszłości, kiedy będziemy się spodziewać dziecka, przerobić je na 3-pokojowe. Sprawa jest otwarta, rozmowy "w toku", a decyzja zbliża się wielkimi krokami. Do końca sierpnia rozwiąże się kwestia funduszy na nasze marzenie (sprzedaż poprzedniego, warszawskiego mieszkania). To chyba wszystko o Nas. Życzę sobie dużo wytrwałości w blogowaniu. Do napisania! Gosia & Michał

3 komentarze:

 1. Pożegnaliście Warszawę na rzecz Wrocławia? :) Ciekawie! Kibicuję mieszkaniom 3-pokojowym, bo po co Wam remont, gdy już będziesz w ciąży? Powodzenia w poszukiwaniach! :)

  Pozdrawiam ze słonecznej stolicy! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zamieniamy Warszawy na Wrocław - Michał pochodzi z Warszawy i odziedziczył tam mieszkanie :) Od prawie 20 lat mieszka we Wrocławiu i oboje wolimy tu mieszkać, więc stąd pomysł sprzedaży tamtego mieszkania i zakupu nowego we Wrocławiu. Co do mieszkania 3-pokojowego - jesteśmy w trakcie dyskusji i jak wczoraj rozmawialiśmy przeglądając mieszkania w Internecie to jak najbardziej podobały mu się 3-pokojowe (szczególnie osiedle Potokowa i Olimpia Port) oczywiście jeśli będzie nas stać. Jutro jedziemy do dewelopera po szczegóły i mamy już 1 mieszkanie które bardzo nas interesuje :)

   Pozdrawiam z pięknego Wrocławia ;)

   Usuń
  2. Wszystko jasne :) To miłego oglądania jutro i oby słońce dopisało! Jestem ciekawa, na co się zdecydujecie :)

   Usuń